Mé jméno je Klára Vodičková Nevečeřalová narodila jsem se  v Praze. Jsem vystudovaný chovatel cizokrajných zvířat, certifikovaná kočičí behavioristka, trenérka, aromaterapeutka a komunikátorka. Chování a tréninku koček se věnuji již přes 10 let, a znát mě můžete i z pořadu České televize Kočka není pes kde již od roku 2015 radím majitelům koček.  

Po úspěšném dokončení studia v roce 2010 jsem nastoupila do Pražské zoologické zahrady, jako trenér zvířat, kde jsem pracovala 8 let pod vedením skvělého specialisty na trénink zvířat RNDr.Františka Šusty Ph.D. Během své kariéry jsem měla tu čest se setkat a konzultovat svou práci se světovými trenérskými kapacitami v oboru jako je Karen Pryor, Ken Ramirez, John Bradshaw, Gabrielle Harris a Jackson Galaxy.
    Za svůj život jsem se v práci setkala s mnoha úžasnými druhy zvířat. Navzdory tomu jsou však mým zaměřením právě  kočky, které mi přes svou úžasnou povahu a inteligenci stále připadají nepochopené s nálepkou „netrénovatelné“. Já si však myslím, že kočky mají veliký potenciál a, že žádná kočka není ze své podstaty zlá. Jen neví, jak nám přesně dát najevo, že jí něco na nás, nebo v našem okolí vadí.
    Má první kočka Garfinka se ke mně nastěhovala před několika lety, když jsem se ujala v práci kočičího sirotka. Postupem času jsem zjistila, že jedna kočka nestačí  a tak k nám do rodiny přibyl údajně problémový kocour Sebastian. Posléze jsem zjistila, že celá Sebíkova problémovost byla pouze v jeho nespokojenosti. A díky Sebíkovi a Garfince  jsem pochopila, že kočky od přírody nejsou zlé. Zlými a problémovými se pouze stávají, když jsou nemocné, nešťastné, nespokojené nebo se cítí být v nebezpečí, a už neví jak jinak to dát najevo. A tak jsem začala studovat vše o kočkách, kočičí plemena a jejich chování, způsoby jejich tréninku a trénovat kočky, o kterých se mi někdo zmínil, že mají nějaký problém.
    
    Díky čemuž jsem si vybudovala širokou klientelu a mohla se stát i členem The Animal beahavior managment aliance (The ABMA). Během své kariéry jsem získala řadu certifikátů ohledně chování a péče o kočky ale i jiná zvířata. Jeden z certifikátů, kterého si nejvíce vážím, je z mého studia ve Velké Británii, kde jsem dálkově studovala obor Feline behavior and psychology pod záštitou pana profesora Bradshawa. Krom toho mám několik certifikovaných kurzů aromaterapie pro zvířata, kterou ve svém oboru velmi využívám. Také mám několik kurzů REIKI pro zvířata, abych kočičkám mohla poskytnout co nejširší spektrum komfortu a služeb. Díky čemuž jsem zarazena i do Mezinárodní asociace terapeutů (IAOTH).


    Samožřejmě dělám i soukromé konzultace pro majitelé kočiček, a doufám, že budu schopná pomoci spoustě  dalších koček i jejich majitelům, kteří si už neví rady. Při své práci se nezaměřuji pouze na signály vnější, které nám kočky dávají, ale snažím se vnímat i ty vnitřní. Využívám proto i některé alternativní metody, jako Bachovu terapii, aromaterapii a REIKI.  
Nemusíte se bát mi napsat o radu či konzultaci problém by se totiž měl začít řešit dříve než nám samotným přeroste přes hlavu. 


 
 
OBR1. Já s mým kocourem Sebíčkem
OBR2. Využití bylinkové aromaterapie v praxi