Kočičí psychologObjednávky konzultací:
Miloslav@bad-kitty.cz


Facebook: Zlakocicka
Facebook:Klikrtreninkskockou
Instagram:Bad_kitty.cz


Miloslav@bad-kitty.cz

Navštivte náš  E-SHOP: 

 

Něco málo o mně 

Mé jméno je Klára Vodičková Nevečeřalová narodila jsem se  v Praze a jsem vystudovaný chovatel cizokrajných zvířat. Při studiu jsem absolvovala 4 roky praxe v zoologické zahradě, kde jsem prošla prací se všemi druhy zvířat.
    Po úspěšném dokončení studia v roce 2010 jsem nastoupila do Zoologické zahrady, jako trenér zvířat kde pracuji do současnosti pod vedením skvělého specialisty na trénink zvířat RNDr.Františka Šusty Ph.D. Během své kariéry jsem měla tu čest se setkat a konzultovat svou práci se světovými trenérskými kapacitami v oboru jako je Karen Pryor, Ken Ramirez a Gabrielle Harris.
    Za svůj život jsem se v práci setkala s mnoha úžasnými druhy zvířat.
Navzdory tomu jsou však mým zaměřením právě  kočky, které mi přes svou úžasnou povahu a inteligenci stále připadají nepochopené s nálepkou „netrénovatelné“. Já si však myslím, že kočky mají veliký potenciál a, že žádná kočka není ze své podstaty zlá. Jen neví, jak nám přesně dát najevo, že jí něco na nás, nebo v našem okolí vadí.
    Má první kočka Garfinka se ke mně nastěhovala před několika lety, když jsem se ujala v práci kočičího sirotka. Postupem času jsem zjistila, že jedna kočka nestačí  a tak k nám do rodiny přibyl údajně problémový kocour Sebastian. Posléze jsem zjistila, že celá Sebíkova problémovost byla pouze v jeho nespokojenosti. A díky Sebíkovi a Garfince  jsem pochopila, že kočky od přírody nejsou zlé. Zlými a problémovými se pouze stávají, když jsou nemocné, nešťastné, nebo nespokojené a už neví jak jinak to dát najevo. A tak jsem začala studovat vše o kočkách, kočičí plemena a jejich chování, způsoby jejich tréninku a trénovat kočky, o kterých se mi někdo zmínil, že mají nějaký problém. Díky čemuž jsem se mohla stát i členem The Animal beahavior managment aliance (The ABMA). 

 

    Doufám, že budu schopná pomoci spoustě  koček i jejich majitelům, kteří si už neví rady. Při své práci se nezaměřuji pouze na signály vnější, které nám kočky dávají, ale snažím se vnímat i ty vnitřní. Využívám proto i některé alternativní metody, jako bachovu terapii a aromaterapii.  Nemusíte se bát mi napsat o radu či konzultaci problém by se totiž měl začít řešit dříve než nám samotným přeroste přes hlavu.